Manastiret ne Meteora, Janine dhe Kastoria

Code: 20081333712
2 Ditë/1 Natë
 • Meteora- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Selaniku- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Selaniku- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Selaniku- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Meteora- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Selaniku- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Selaniku- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik
 • Selaniku- Manastiret Ne Meteora dhe Selanik

Tour Features

  • Takimi dhe nisja nga Tirana tek stadiumi “Dinamo”, pranë Proper Pizza në orën 05:00.
  • Takimi dhe nisja nga Durrësi tek Ura e Dajlanit në  orën 05:40.
  • Takimi dhe nisja nga Elbasani përballë kalasë, pranë rrapit të Bezistanit në orën 05:30.

  Manastiret në Meteora dhe Selanik 

  Nisja në datat:
  27-28 , 28-29   Nëntor  

   

  Dita e Parë :
  -Takimi dhe nisja duke iu drejtuar pikës doganore dhe pas procedurave i drejtohemi qytetit të Janinës
  -Kohë e lirë në dispozicionin tuaj në qytetin e Janines, vizitë e qytetit të vjetër, Kalasë si dhe kohë e lirë për të konsumuar drekën ne një nga restorantet e qytetit.
  -Pas drekes vazhdojme rrugëtimin tonë drejt Kalabaka.
  Akomodohemi ne Hotel Divani Meteora 5*
  -Pas akomodimit, kohë e lire për të eksploruar dhe shijuar mrekullitë natyrore dhe formacioneve shkëmbore të Meteorës
  Darka e lirë

  Dita e dytë:

  -Paradite vizitojmë manastirer e famshme të Meteorës, zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO
  -Kohë e lirë për të shijuar panoramën fantastike. (Vizitë e një manastiri Opsionale 3euro/personi)
  -Pas vizitave në manastiret e Meteorës, kohë e lirë për të konsumuar drekë në Meteora
  -Vazhdojmë  drejt qytetit të Kosturit
  -Vizitojmë qytetin e Kosturit dhe i drejtohemi Shqipërisë me ndalesa përgjatë rrugës.
  -Mbërritja në Tiranë rreth orës 21:30 dhe Elbasan rreth orës 21:00.

  Fundi i programit Manastiret në Meteora dhe Janinë 

  Faleminderit që zgjodhët Elite Travel Agency!

Detajet e Udhëtimit

Detajet e Udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nga ku nisemi
Tirana (mbrapa stadiumit “Dinamo”, pranë Proper pizza)
Durrës ( Ura e Dajlanit)
Elbasani  (përballe portës së kalasë, pranë rrapit të Bezistanit)
Autobusët tanë mund t’i dalloni prej logos “Elite Mobility” ose “Elite Travel Agency”
Oraret e nisjes Tiranë:                   05:00
Durrës                   05:40
Elbasan:                05:30
I lutemi klientëve të jenë 25 minuta para nisjes në vendtakim. Numri i telefonit të shoferit dhe guidës/shoqëruesit do tju dërgohet, me email apo telefon 12 orë përpara nisjes.
Orari i kthimit
Tiranë    – Rreth orës 21:30
Elbasan  – Rreth orës 21:00
Durrës    – Rreth orës 22:00
Përfshihen në çmim
Shërbimi profesional i guidës gjatë gjithë udhëtimit
Akomodimi në Meteora ne Hotel Divani Meteora 5*
Mëngjesi dhe në Restorantin e Hotelit
Transporti me autobus komod
NUK përfshihen në çmim
 

Drekat për të dyja ditët
Darka e ditës së parë
Shpenzime Personale dhe Pije
Hyrjet
Gjithçka tjetër që nuk është përmendur më lart
Nëse jeni të kënaqur me shërbimin jeni të lutur të jepni një shumë simbolike si bakshish për guidën dhe shoferin.

Ky tur eshte i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Manastiret ne Meteora, Janine dhe Kastoria”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top