Udhetim ne tre kontinente

Code: 20072832688
8 Ditë / 7 Net
 • Alexandria-CLASSIC-CAIRO-3
 • Three continents
 • Rhodes-Island-Greece
 • Rodos
 • temple-of-artemis
 • ashdod
 • ashdod1
 • Cairo-(Port-Said)
 • cairo-tower
 • ephesus-day-tour-from-kusadasi
 • limassol
 • limassol1

Tour Features

Udhetim ne tre kontinente – 879€/personi

Destinacionet:

Athinë (Greqi), Port Said (Egjipt), Ashdod (Izrael), Limassol (Qipro), Rodos (Greqi), Kusadasi (Turqi) & Piraeus (Greqi)

Dita e Parë

Udhetim ne tre kontinente vazhdon me nisjen nga Porti i Piraeus në Athinë në orën 17:00 i cili është porti më i madh i Mesdheut dhe pika kryesore e nisjeve për udhëtime në ishujt e Greqisë.

Aventura juaj 7-netëshe për të zbuluar thesare historike nëpër tre kontinente fillon në qytetin legjendar të Athinës. Metropoli modern ishte dikur zemra e Greqisë antike. Zonat arkeologjike historike të rëndësishme janë të pozicionuara strategjikisht rreth monumentit më ikonik të saj, Akropolit. Shfrytëzoni rastin për të zbuluar hijeshinë e tij përpara se të bashkoheni me ne për udhëtimin brenda natës në Egjipt

Dita e Dytë

Në Lundrim

Një ditë në det ju jep mundësinë të eksploroni komoditetet e anijes, të përfitoni plotësisht nga aktivitetet në bord dhe të shijoni specialitetet e kuzhinierit tonë. Pushoni dhe shijoni diellin ndërsa ne ju trajtojmë me pije falas nga bari. Përndryshe, pse të mos merrni pjesë në punë dore, orë-mësimore gjuhe, vallëzime tradicionale, lojëra ose ushtrime. Ka shumë për të bërë!!

Dita e Tretë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Port Said  në orë 06:30

Në skajin verior të Kanalit portreti Suez të Egjiptit, qyteti i Port Said evokon një ajër tërheqës të nostalgjisë. Me një bordurë të ngritur për këmbësorë që kalon përgjatë bregdetit piktoresk, ajo ofron pamje përrallore të pikës hyrëse të kanalit. Ndërtesat e fundit të shekullit të 19-të përçojnë një bukuri të caktuar që ju transporton me magji në një epokë të kaluar.

Ditën e tretë keni të përfshirë ekskursionin:  “Kairo Klasik”

Nga qyteti i Port Said, fillojmë ekskursionin tonë 1-ditor, një hyrje e mrekullueshme e thesareve të Egjiptit. Këtu do të keni mundësinë të eksploroni Piramidat e Mëdha të Gizës dhe Sfinksit, të bëni një vizitë në Sheshin Tahrir dhe të zbuloni koleksionin mbresëlënës të ekspozuar në Muzeun Kombëtar Arkeologjik të Kajros. Për shumë njerëz, pika kryesore e turneut klasik të Kajros është mundësia për të parë nga afër piramidat ikonike të Egjiptit. Strukturat e vetme të mbijetuara nga bota antike vazhdojnë të joshin studiuesit nga fushat e inxhinierisë, si dhe të arkeologjisë. Nga pllaja e Gizës, ne i drejtohemi Sheshit aktiv Tahrir në qendër të Kajros. Skena që ndezi revolucionin e vitit 1919 është zbukuruar me një statujë të një revolucionari të hershëm, Omar Makram i cili udhëhoqi rezistencën kundër Napoleonit I

Largimi nga Port Said  në orën 22:00

Dita e Katërt

Mbërrijmë në Ashdod në orën 08:00 të mëngjesit.

Vija bregdetare e Ashdod në Tokën e Shenjtë të Izraelit ka dëshmuar evolucionin që nga profeti biblik Jona. Ndër vendet më të famshme janë Mali i Tempullit, Kupola e Shkëmbit, Kisha e Varrit të Shenjtë dhe Muri i Vajtimit. Prej këtu do të keni mundësinë të eksploroni qytetet më të famshme në botë, Betlehemin dhe Jeruzalemin

Nisja nga Ashdod në orën 22:00

Dita e Pestë

Mbërrijmë në Limassol në orën 11:00 të mëngjesit.

Limasol është qendra kulturore dhe qendra turistike e Qipros. Rrugët e saj janë të mbushura me kafene, bare dhe restorante plot jetë . Për të komplimentuar atraksionet moderne, qyteti ka gjithashtu monumentin historik të Kalasë së Limasolit dhe një koleksion të thesareve antike në shfaqje në Muzeun Mesjetar të Qipros. Zbuloni vendin arkeologjik të Pafos të renditur në UNESCO dhe legjendën e Shkëmbit të Afërditës

Nisja nga Limassol në orën 18:00

Dita e Gjashtë

Mbërrijmë në Rodos në orën 11:30 të mëngjesit.

Ishulli idilik grek i Rodosit është shtëpia e një prej monumenteve më ikonike të kombit – Akropolit në Lindos. Ishulli ka gjithashtu një larmi plazhesh të bukura, rrënoja madhështore mesjetare fortifikuese dhe një Qytet të Vjetër magjepsës për të zbuluar. Eksploroni labirintin e rrugëve të çuditshme me kalldrëm që ju transportojnë menjëherë në kohë në ditët e Perandorisë Bizantine

Nisja nga Rodos në orën 18:30

Dita e Shtatë

Mbërrijmë në qytetin mahnitës bregdetar të Kusadasi Turqi në orën 07:00 të mëngjesit.

Vendpushimi dinamik i plazhit i Kusadasi ju mirëpret me ambientin e tij të ngrohtë dhe miqësor.

Ditën e shtatë keni të përfshirë ekskursionin:  “Efesi antik ndër vite”
Nga këtu do të largoheni shpejt për një ekskursion me udhërrëfyes rreth Efesit antik, një nga pikat kryesore të këtij lundrimi ikonik në Egje. Para se të kthehemi në anije, merrni kohë për të shijuar shëtitoren piktoreske të bregdetit dhe pazarin e Madh mbresëlënës të qytetit.

Udhëtimi për në Efes nga Kusadasi kalon disa vende historike të shquara duke përfshirë fortesën Bizantine në Selcuk, Bazilikën e Shën Gjonit dhe rrënojat e Tempullit të Artemis, emrat si një nga shtatë mrekullitë e botës në kohën e tij të lulëzimit. Udhëzuesi ynë me përvojë hedh dritë mbi historinë magjepsëse të Efesit dhe rëndësinë e strukturave të ndryshme.

Hyni në rrënojat e lashta të Efesit dhe ecni në gjurmët e emisarëve të krishterë duke përfshirë apostullin Pal, Gjonin dhe Shën Marinë . Efesi ishte një qendër tregtare dhe shpirtërore në kohën e tij të lulëzimit, dhe mbetet një nga qytetet klasike më të ruajtura në Mesdheun lindor. Së dyti, vetëm për Romën për nga madhësia dhe fuqia, ky qytet enigmatik ishte me shumë ndikim në formësimin e historisë së Greqisë, Azisë së Vogël dhe kulturës së krishterë në zhvillim. Ndërsa shëtisni nëpër rrugët e mermerta dhe trotuaret e shtruara me mozaikë, është e pamundur të mos imagjinoni sa e pabesueshme do të ishte shfaqur qyteti në lavdinë e tij të plotë. Adhuroni fasadën mahnitëse të Bibliotekës Celsus, Shtëpitë e pabesueshme të Patricianëve, Odeon dhe Agora dhe tempullin e bukur të Hadrianit. Ju gjithashtu do të keni mundësinë të eksploroni dyqanet lokale dhe të bëni pazar për mallra të bëra mirë, të tilla si qilima, artikuj prej lëkure dhe suvenire.Sillni një kapelë, krem kundër diellit dhe ujë të bollshëm.

Largimi nga Kusadasi në orën 18:00

Dita e Tetë

Arritja në Portin e Piraeus në Athinë në orën 07:00.
Fundi i programit Udhetim ne tre kontinente

Faleminderit që na zgjodhët.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nisja Porti i Pireut, Athinë në orën 17:00
Ju lutemi te jeni në port 3 orë përpara nisjes
Kthimi Porti i Pireut, Athinë në orën 07:00
Përfshihen në çmim
Të gjitha vaktet përgjatë udhëtimit
Pijet alkoolike dhe joalkoolike “klasike” pa limit (Vere e hapur, birra, soft drinks, kafe, çaj dhe plot pije tradicionale greke)
Argëtim në Kroçera: Kazino, Arts& Crafts, lojëra tavoline, aktivitete sportive, palestër, kurse kërcimi,  Zumba etj.
Ekskursionet në ditën e tretë dhe ditën e shtatë , me guidë profesionale në gjuhën angleze,
Akomodimi në Kroçere
Taksat portuale
NUK përfshihen në çmim
 

Transporti vetjak
Pijet “Premium” në Kroçera ( Spirit drinks, shampanjë, verë me shishe, lengje frutash)
Për cdo ekskursion tjetër që nuk është i përfshirë në program duhet të kontaktoni departamentin e shitjeve të tureve në cruiser.

Shumë e rëndësishme:

-Pasaporta duhet të ketë afat vlefshmërie të paktë 6 muaj, nga data e përfundimit të udhëtimit.
-Për fëmijët nën 18 vjeç që udhëtojnë vetëm me njërin nga prindërit, duhet një prokurë e posaçme nga prindërit.
-Pas cdo ndalese duhet të jeni 1 orë e 30 minuta para nisjes së cruiserit(Ju lutem respektoni oraret).
-Duhet të respektoni oraret nëpër ndalesat e cruiserit.

Ky udhëtim është i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Udhetim ne tre kontinente”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top