Në Gjurmët e Palit

Code: 20072832688
8 Ditë /7 Net
 • Istanbul015
 • StepsofPAul7
 • kusadasi-highlights-ephesus
 • Macedonia_Thessaloniki_AnoPoli_5003_HKakarouhas
 • Macedonia_Thessaloniki_NightLife_4371_HKakarouhas
 • Macedonia_Thessaloniki_port_1426_HKakarouhas
 • PAtmos
 • Patmoss
 • Stamboll
 • veria
 • Veria-1024×683
 • 800px-Kusadasi_Burg
 • Anceint-Ephesus
 • dikili
 • dikili-
 • Kavala_photo-S-Mourelatou_154921
 • Kavala_photo-S-Mourelatou_163053
 • kusadasi-ephesus-ephesus

Tour Features

Udhetim me Kroçera Steps of Paul – 899€/personi 

Destinacionet:

Athinë (Greqi), Selanik (Greqi), Kavala (Greqi), Stamboll (Turqi), Dikili (Turqi), Kusadasi (Turqi),  Patmos (Greqi),  & Piraeus (Greqi)

Dita e Parë

Nisja nga Porti i Piraeus në Athinë në orën 16:00 i cili është porti më i madh i Mesdheut dhe pika kryesore e nisjeve për udhëtime në ishujt e Greqisë.

Udhëtimi juaj tërheqës 7-netësh “Në Gjurmët e Shën Palit” fillon në qytetin magjik të Athinës. Kryeqyteti grek është një nga qytetet më të vjetra në botë dhe shtëpia e monumentit portreti të Akropolit. Merrni kohën tuaj për të zbuluar trashëgiminë, historinë dhe kulturën që është ngulitur fort në zemrën e kësaj metropole moderne magjepsëse përpara se të bashkoheni me ne ndërsa drejtohemi për në Selanik

Dita e Dytë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Selanik në orën 09:00

Ditën e dytë ne Udhetim me Krocera Steps of Paul keni të përfshirë ekskursionin: “Udhëtim në Veria, Berroia antike”
Ndjekja e shtegut të misionit të dytë të Shën Palit në Evropë, të çon përtej mureve imponuese Bizantine që ruajnë qytetin e sofistikuar portual të Selanikut. Arkitektura befasuese dhe rrugët me kalldrëm me gjarpërim janë një kënaqësi për t’u eksploruar, E vetmja pamje më magjepsëse është ajo e qytetit Biblik të Berroia, i njohur sot si Veria. Bashkohuni me udhëzuesin tonë ekspert për të dëgjuar gjithçka rreth mundimeve të Shën Palit ndërsa ai u përpoq të bënte për vete hebrenjtë fisnikë që jetonin këtu.

Qyteti antik i Veria ishte dikur gjithashtu një qendër e rëndësishme tregtare dhe kulturore që përmbante një treg të vjetër aktiv dhe shumë xhami dhe pallate të bukura. Në ekskursionin tonë, shijoni pak kohë të lirë duke u endur nëpër rrugët e çuditshme të qytetit dhe duke eksploruar arkitekturën historike mbresëlënëse dhe atraksionet moderne.

Ka shumë dyqane kafeje të modës në Veria, kështu që pse të mos e kaloni kohën duke shijuar atmosferën në një kafene “alfresco” në zemër të qytetit.

Largimi nga Selaniku në orën 20:00

Dita e Tretë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Kavala në orën 08:00

Porti detar i Kavalës i vendosur në shpatet e malit Symvolo ofron pamje panoramike spektakolare. Ishte këtu që Shën Pali pagëzoi të konvertuarin e parë të krishterë grek dhe evropian, Lidian, dhe mbajti predikimin e tij të parë. Vizitoni baptisterin në ajër të hapur, monumentin që nderon shenjtorin dhe rrënojat e burgut ku ai u mbajt rob me Shën Silas .

Largimi nga Kavala në orën 16:00

Dita e Katërt

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Stamboll në orën 09:30

Qyteti i gjallë i Stambollit shtrihet në kontinentet e Evropës dhe Azisë përmes ngushticës së Bosforit. Këtu mund të vizitoni xhamitë e bukura të stilit bizantin dhe perandorak të cilat përshkojnë horizontin e Stambollit me minaret e tyre të larta. Xhamia ikonike Sultanahmet , e njohur ndryshe si Xhamia Blu, hipodromi romak, Pallati Topkapi dhe Kisha me famë botërore e Hagia Sophia janë vetëm disa nga atraksionet enigmatike për t’u admiruar.

Largimi nga Stamboll në orën 20:00

Dita e Pestë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Dikili në orën 12:00

Duke thyer rrugën përgjatë vijës së bukur bregdetare të Turqisë, qyteti bregdetar i Dikili ofron një peizazh të pyjeve të gjelbërta dhe rërave të arta. Ujërat e gazuar kristaltë plotësojnë pamjen magjepsëse. Këtu keni mundësinë për të vizituar Pergamonin antik dhe Akropolin antik, Mbetjet e tempullit shërues të Asklepios është ndalesa e fundit e ditës.

Largimi nga Dikili në orën 20:00

Dita e Gjashtë

Mbërrijmë në qytetin mahnitës bregdetar të Kusadasi Turqi në orën 08:00 të mëngjesit.

Vendpushimi dinamik i plazhit i Kusadasi ju mirëpret me ambientin e tij të ngrohtë dhe miqësor.

Ditën e gjashtë ne Udhetim me Krocera Steps of Paul keni të përfshirë ekskursionin:”Efesi dhe Miletusi Antik”
Nga këtu do të largoheni shpejt për një ekskursion me udhërrëfyes rreth Efesit antik, një nga pikat kryesore të këtij lundrimi ikonik në Egje. Para se të kthehemi në anije, merrni kohë për të shijuar shëtitoren piktoreske të bregdetit dhe pazarin e Madh mbresëlënës të qytetit.

Efesi dhe Mileti u vizituan nga figura të famshme historike përfshirë Kleopatrën, Mark Antonin dhe Shën Palin. Turneu ynë një-ditor ju çon në të njëjtën rrugë ku mund të shihni mbetjet e tempullit, banjot romake dhe shatërvanet.

Ky ekskursion magjepsës është një nga ekskursionet tona më interesante një-ditore dhe nuk duhet humbur nëse ju pëlqen historia e përzier me kulturën moderne. Në mes të vendeve, ne bëjmë një vizitë në një restorant lokal.

Largimi nga Kusadasi në orën 23:30

Dita e Shtatë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Patmos në orën 07:00

Patmos është më i vogli nga ishujt grekë Dodekanezë dhe gjithashtu më shpirtëror. Ishulli i qetë është i njohur për vendndodhjen ku Gjon Pagëzori përjetoi vizionin që frymëzoi Librin e Zbulesave. Dishepulli i fundit i mbetur u dëbua në Patmos nga Roma. Ndiqni gjurmët e Pelegrinëve për në Manastirin e Shën Gjonit dhe Grotto-në e Shenjtë të Apokalipsit

Largimi nga Patmos në orën 18:30

Dita e Tetë

Arritja në Portin e Piraeus në Athinë në orën 06:00.
Fundi i programit Udhetim me Krocera Steps of Paul

Faleminderit që na zgjodhët.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nisja Porti i Pireut, Athinë në orën 16:00
Ju lutemi te jeni në port 3 orë përpara nisjes
Kthimi Porti i Pireut, Athinë në orën 06:00
Përfshihen në çmim
Të gjitha vaktet përgjatë udhëtimit
Pijet alkoolike dhe joalkoolike “klasike” pa limit (Vere e hapur, birra, soft drinks, kafe, çaj dhe plot pije tradicionale greke)
Argëtim në Kroçera: Kazino, Arts& Crafts, lojëra tavoline, aktivitete sportive, palestër, kurse kërcimi,  Zumba etj.
Ekskursionet në ditën e dytë dhe ditën e gjashtë , me guidë profesionale në gjuhën angleze,
Akomodimi në Kroçere
Taksat portuale
NUK përfshihen në çmim
 

Transporti vetjak
Pijet “Premium” në Kroçera ( Spirit drinks, shampanjë, verë me shishe, lengje frutash)
Për cdo ekskursion tjetër që nuk është i përfshirë në program duhet të kontaktoni departamentin e shitjeve të tureve në cruiser.

Shumë e rëndësishme:

-Pasaporta duhet të ketë afat vlefshmërie të paktë 6 muaj, nga data e përfundimit të udhëtimit.
-Për fëmijët nën 18 vjeç që udhëtojnë vetëm me njërin nga prindërit, duhet një prokurë e posaçme nga prindërit.
-Pas cdo ndalese duhet të jeni 1 orë e 30 minuta para nisjes së cruiserit(Ju lutem respektoni oraret).
-Duhet të respektoni oraret nëpër ndalesat e cruiserit.

Ky udhëtim është i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Në Gjurmët e Palit”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top