Egjeu Idilik

Code: 20072832688
8 Ditë / 7 Net
 • agios-nikolaos-crete-1800x1000
 • Idyllic7 map
 • Bell-Tower-in-Firostefani-Santorini-Greece-2000×1333
 • destination-mykonos-greece
 • Ephesus1
 • Excursion-Acropolis-of-Lindos-and-the-Citadel-of-the-Knights-2
 • kusadasi
 • kusadasi-by-night
 • Milos_Apollonia_photo-K-Kouzouni_5672
 • Milos_Sarakiniko_D-Iliadi_7
 • Mykonos
 • Psilos-Stavros-Church-near-Oia-in-Santorini-2000×1334
 • RhodesGuide_k681x_DSC_9528
 • rhodes-guide-lead-image-1
 • rodos-kalaja
 • sunset-in-mykonos
 • agioas-nikolaos

Tour Features

Udhetim me krocera Egjeu Idilik – 639€/personi

Destinacionet:

Athinë (Greqi), Kusadasi (Turqi), Rodos (Greqi), Kretë (Greqi), Santorini (Greqi), Milos (Greqi), Mikonos (Greqi), Piraeus (Greqi)

Dita e Parë

Nisja nga Porti i Piraeus në Athinë në orën 18:00 i cili është porti më i madh i Mesdheut dhe pika kryesore e nisjeve për udhëtime në ishujt e Greqisë.

Aventura juaj idilike 7-nate e Egjeut fillon në qytetin e lashtë madhështor të Athinës. Si një nga qytetet më të vjetra në botë, metropoli modern mburret me një përzierje intriguese dhe kontrastuese të arkitekturës së vjetër dhe asaj moderne që është në një harmoni të përsosur ekuilibri. Eksploroni qytetin dhe atmosferën buzë porteve ndërsa prisni të filloni aventurën tuaj emocionuese.

Dita e Dytë

Mbërrijmë në qytetin mahnitës bregdetar të Kusadasi Turqi në orën 08:00 të mëngjesit.

Ditën e dytë keni të përfshirë ekskursionin:”Efesi antik ndër vite”
Vendpushimi dinamik i plazhit i Kusadasi ju mirëpret me ambientin e tij të ngrohtë dhe miqësor. Nga këtu do të largoheni shpejt për një ekskursion me udhërrëfyes rreth Efesit antik, një nga pikat kryesore të këtij lundrimi ikonik në Egje. Para se të kthehemi në anije, merrni kohë për të shijuar shëtitoren piktoreske të bregdetit dhe pazarin e Madh mbresëlënës të qytetit.

Efesi dhe Mileti u vizituan nga figura të famshme historike përfshirë Kleopatrën, Mark Antonin dhe Shën Palin. Turneu ynë një-ditor ju çon në të njëjtën rrugë ku mund të shihni mbetjet e tempullit, banjot romake dhe shatërvanet.

Ky eksursion magjepsës është një nga ekskursionet tona më interesante një-ditore dhe nuk duhet humbur nëse ju pëlqen historia e përzier me kulturën moderne. Në mes të vendeve, ne bëjmë një vizitë në një restorant lokal.

Largimi nga Kusadasi në orën 19:00

Dita e Tretë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Rodos në orën 08:00

Ditën e tretë në Udhetim me krocera Egjeu Idilik keni të përfshirë ekskursionin: ” Turi Mesjetar, Akropoli i Lindosit dhe qyteti i kalorësve”
Ishulli piktoresk i Rodosit është i njohur mirë për plazhet e tij të bukur, rrënojat madhështore të fortifikuara dhe rrezet e diellit të lavdishme gjatë gjithë vitit. I vendosur lart në majën e grykës që ngrihet në mënyrë dramatike nga uji i kristaltë është lavdia kurorëzuese e ishullit – Akropoli në Lindos.

Lart mbi kryeqytetin modern të Rodosit është Akropoli i mrekullueshëm antik i Lindos dhe Tempulli i Athinës. Kalaja me mure është një podium historik me një pikë kryesore në majë të një shkëmbi të pjerrët, duke ofruar pamje panoramike spektakolare të vijës mahnitëse të bregdetit. Akropoli i Lindos i ruajtur bukur është një nga vendet më mbresëlënëse arkeologjike falë peizazhit të tij mahnitës natyral. Udhëzuesi ynë specialist do t’i zbulojë të gjitha ndërsa endeni nëpër strehën e përjetshme që menjëherë ju transporton në epokën e një civilizimi të jashtëzakonshëm. Rrënojat e tempullit që datojnë që nga shekulli i 4-të para Krishtit, ndërtesa me katër portikë, Boukopion, ku u bënë sakrificat, dhe kapela bizantine e Shën Gjonit rrethojnë monumentin ikonë.

Largimi nga Rodos në orën 18:00

Dita e Katërt

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Agios Nikolaos ( Kretë) në orën 08:00

Udhetim me krocera Egjeu Idilik vazhdon përgjatë bregdetit spektakolar të Kretës në lindje të Heraklion ku do të gjeni qytetin energjetik të Hersonissos dhe Malia dhe gjithashtu kryeqytetin e rajonit Lassithi, Agios Nikolaos. Qyteti turistik simpatik emri i të cilit (Shën Nikolla, në anglisht) i referohet shenjtorit mbrojtës të marinarëve të Greqisë. përballë gjirit të gjerë blu të Mirabello, ndodhet liqeni historik i qytetit, Voulismeni i cili e lidh atë me detin.

Largimi nga Agios Nikolaos orën 20:00

Dita e Pestë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Santorini në orën 07:00

Ishulli romantik i Santorini është mbetja e një shpërthimi shkatërrues vullkanik në shekullin e 16-të para Krishtit. Një pjesë e pamjeve perfekte paraqitet nëpërmjet shtëpive tradicionale të zbardhura dhe kisha me kupolë blu të vendosur në një sfond të shkëlqyeshëm. Këtu do të keni shansin të provoni stilin e jetës mesdhetare të oazit idilik dhe të relaksoheni në qetësinë e ishullit.

Largimi nga Santorini në orën 02:30 pas mesnatës (dita e 6-të)

Dita e Gjashtë

Pasi lundrojme disa ore përgjatë natë mbërrijmë në Milos në orën 08:30

Origjina vullkanike e ishullit të bukur grek Miros është qartë e dukshme në peisazhin e tij kompleks dhe magjepsës. Këtu keni mundësinë të eksploroni formacionet shkëmbore surrealiste dhe të skalitura që dalin nga ujërat kristalorë dhe krijojnë vijën bregdetare mahnitëse.

Largimi nga Milos në orën 13:30

Mbërritja në Mikonos në orën 19:00

Ishulli i Mykonos i lagur nga dielli është i njohur me dashuri si “Ishulli i Erërave”. E njohur lehtësisht, mullinjtë e erës ikonike të Shekullit të 16-të janë ngritur lart në kodër, qyteti i gjallë i Mykonos është një peizazh tërheqës i plazheve me rërë që përshkojnë një vijë bregdetare dramatike. Shijoni kënaqësitë e kuzhinës në ishull ose bëni një udhëtim të shkurtër me anije për të eksploruar ishullin e shenjtë të Delos.

Kalojmë natën  në Mikonos

Dita e Shtatë

Kalojmë ditën e fundit të udhëtimit në ishullin e mrekullueshëm të Mikonos, ku do të kemi mundësinë të eksplorojmë ishullin.

Largimi nga Mikonos në orën 19:00

Dita e Tetë

Arritja në Portin e Piraeus në Athinë në orën 09:00.
Fundi i programit.

Faleminderit që na zgjodhët.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nisja Porti i Pireut, Athinë në orën 18:00
Ju lutemi te jeni në port 3 orë përpara nisjes
Kthimi Porti i Pireut, Athinë në orën 09:00
Përfshihen në çmim
Të gjitha vaktet përgjatë udhëtimit
Pijet alkoolike dhe joalkoolike “klasike” pa limit (Vere e hapur, birra, soft drinks, kafe, çaj dhe plot pije tradicionale greke)
Argëtim në Kroçera: Kazino, Arts& Crafts, lojëra tavoline, aktivitete sportive, palestër, kurse kërcimi,  Zumba etj.
Ekskursionet në ditën e dytë dhe ditën e tretë , me guidë profesionale në gjuhën angleze,
Akomodimi në Kroçere
Taksat portuale
NUK përfshihen në çmim
 

Transporti vetjak
Pijet “Premium” në Kroçera ( Spirit drinks, shampanjë, verë me shishe, lengje frutash)
Për cdo ekskursion tjetër që nuk është i përfshirë në program duhet të kontaktoni departamentin e shitjeve të tureve në cruiser.

Shumë e rëndësishme:

-Pasaporta duhet të ketë afat vlefshmërie të paktë 6 muaj, nga data e përfundimit të udhëtimit.
-Për fëmijët nën 18 vjeç që udhëtojnë vetëm me njërin nga prindërit, duhet një prokurë e posaçme nga prindërit.
-Pas cdo ndalese duhet të jeni 1 orë e 30 minuta para nisjes së cruiserit(Ju lutem respektoni oraret).
-Duhet të respektoni oraret nëpër ndalesat e cruiserit.

Ky udhëtim është i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Egjeu Idilik”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top