Eksplorimi Ikonik

Code: 20072832688
5 Ditë / 4 Net
 • santorini-island-greece-1280x853
 • Iconic4
 • Athens_Acropolis_2247_YSkoulas
 • Kusadasi
 • Rhodes
 • rhodes-island-3-1920
 • Santorini
 • Syros—House-Architecture-(1)
 • Syros—Saint-Nikolas—Vaporia-(1)
 • walk-into-the-town
 • Athens_Academy_010_phto_YSkoulas

Tour Features

Udhetim me Krocera Eksplorimi Ikonik – 379€/personi 

Destinacionet:

Athinë (Greqi), Syros(Greqi), Kusadasi (Turqi),  Rodos (Greqi), Santorini (Greqi) & Piraeus (Greqi)

Dita e Parë

Udhetim me Krocera Eksplorimi Ikonik nis nga Porti i Piraeus në Athinë në orën 13:00 i cili është porti më i madh i Mesdheut dhe pika kryesore e nisjeve për udhëtime në ishujt e Greqisë.

Aventura juaj 4-netëshe e zbulimit në Mesdheun lindor fillon në ujërat magjepsëse të qytetit antik të Athinës. Ky metropol i shquar mburret me një sfond të shkëmbinjve të mrekullueshëm dhe një pasuri të vendeve të rëndësishme arkeologjike që nuk do të dëshironi të humbisni. Merrni kohë për të shijuar atmosferën në bare dhe kafene përgjatë bregdetit të gjallë përpara se të bashkoheni me ekipin miqësor të Celestyal në bord.

Mbërritja në ishullin e Syros në orën 17:15.

Ditën e parë ne Udhetim me Krocera Eksplorimi Ikonik keni të përfshirë ekskursionin: ” Vizitë turistike në këmbë në Syros”
Marina magjike e Syros ju fton të eksploroni arteriet e saj të ngushta, sheshet simpatike dhe rrethet artistike ku mund të admironi arkitekturën neoklasike të shekullit të 16-të.
Për të vlerësuar plotësisht ambientin sublim të Syros, ju rekomandojmë që të përziheni me vendasit në zemër të Ermoupoli. Ne përfundojmë ekskursionin tonë në Bashkinë e qytetit, i vendosur në Platia Miaouli të mrekullueshme – atraksioni kryesor turistik i qytetit.
Ndërsa sheshi kryesor i gjallë është ngjitur me një përzgjedhje të mirë dyqanesh interesante dhe kafenesh dhe lokaleve të çuditshme, ju mund të shijoni ndjenjën e kulturës autentike të ishullit Cyclades ndërsa bleni dhe shijoni pije freskuese me vendasit.

Largimi nga Syros në orën 23:59.

Dita e Dytë

Mbërrijmë në qytetin mahnitës bregdetar të Kusadasi Turqi në orën 08:00 të mëngjesit. Vendpushimi dinamik i plazhit i Kusadasi ju mirëpret me ambientin e tij të ngrohtë dhe miqësor.

Ditën e dytë ne Udhetim me Krocera Eksplorimi Ikonik keni të përfshirë ekskursionin:  “Efesi antik ndër vite”
Nga këtu do të largoheni shpejt për një ekskursion me udhërrëfyes rreth Efesit antik, një nga pikat kryesore të këtij lundrimi ikonik në Egje. Para se të kthehemi në anije, merrni kohë për të shijuar shëtitoren piktoreske të bregdetit dhe pazarin e Madh mbresëlënës të qytetit.

Udhëtimi për në Efes nga Kusadasi kalon disa vende historike të shquara duke përfshirë fortesën Bizantine në Selcuk, Bazilikën e Shën Gjonit dhe rrënojat e Tempullit të Artemis, emrat si një nga shtatë mrekullitë e botës në kohën e tij të lulëzimit. Udhëzuesi ynë me përvojë hedh dritë mbi historinë magjepsëse të Efesit dhe rëndësinë e strukturave të ndryshme.

Hyni në rrënojat e lashta të Efesit dhe ecni në gjurmët e emisarëve të krishterë duke përfshirë apostullin Pal, Gjonin dhe Shën Marinë . Efesi ishte një qendër tregtare dhe shpirtërore në kohën e tij të lulëzimit, dhe mbetet një nga qytetet klasike më të ruajtura në Mesdheun lindor. Së dyti, vetëm për Romën për nga madhësia dhe fuqia, ky qytet enigmatik ishte me shumë ndikim në formësimin e historisë së Greqisë, Azisë së Vogël dhe kulturës së krishterë në zhvillim. Ndërsa shëtisni nëpër rrugët e mermerta dhe trotuaret e shtruara me mozaikë, është e pamundur të mos imagjinoni sa e pabesueshme do të ishte shfaqur qyteti në lavdinë e tij të plotë. Adhuroni fasadën mahnitëse të Bibliotekës Celsus, Shtëpitë e pabesueshme të Patricianëve, Odeon dhe Agora dhe tempullin e bukur të Hadrianit. Në këtë Udhetim me Krocera Eksplorimi Ikonik ju gjithashtu do të keni mundësinë të eksploroni dyqanet lokale dhe të bëni pazar për mallra të bëra mirë, të tilla si qilima, artikuj prej lëkure dhe suvenire.Sillni një kapelë, krem kundër diellit dhe ujë të bollshëm.

Largimi nga Kusadasi në orën 18:00

Dita e Tretë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Rodos në orë 07:00

Peizazhi mahnitës i ishullit më të madh Dodekanez të Greqisë, Rodos, përfshin në mënyrë të përsosur vendet dramatike antike dhe historike me fshatrat moderne simpatik të kodrave. Këtu do të vizitoni fortifikimin madhështor mesjetar të Akropolit të Lindos të vendosur në majën e greminës mbi Egjeun e kristaltë dhe do të eksploroni rrugicat me kalldrëm dhe arteriet e ngushta në Qytetin e Vjetër ku do të zbuloni arkitekturën e bollshme me ndikimin osman dhe italian.

Largimi nga Rodos  në orën 19:00

Dita e Katërt

Mbërrijmë në Santorini në orën 07:00 të mëngjesit.

Peizazhi spektakolar i Santorini thjesht do t’ju lërë pa frymë. Ishulli romantik është i mbushur me shtëpi tradicionale të famshme si pasojë e ngjyrës karakteristike të bardhë dhe kishat me kupolë blu që janë grumbulluar mbi shkëmbinjtë e mrekullueshëm. Ajo njihet menjëherë si një nga peisazhet më të fotografuara në botë. Fshatrat simpatikë ofrojnë një oaz qetësie dhe bukurie që do të tejkalojë të gjitha pritjet tuaja

Nisja nga Santorini në orën 19:00

Dita e Pestë

Arritja në Portin e Piraeus në Athinë në orën 06:00.
Fundi i programit Udhetim me Krocera Eksplorimi Ikonik

Faleminderit që na zgjodhët.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nisja Porti i Pireut, Athinë në orën 13:00
Ju lutemi te jeni në port 3 orë përpara nisjes
Kthimi Porti i Pireut, Athinë në orën 06:00
Përfshihen në çmim
Të gjitha vaktet përgjatë udhëtimit
Pijet alkoolike dhe joalkoolike “klasike” pa limit (Vere e hapur, birra, soft drinks, kafe, çaj dhe plot pije tradicionale greke)
Argëtim në Kroçera: Kazino, Arts& Crafts, lojëra tavoline, aktivitete sportive, palestër, kurse kërcimi,  Zumba etj.
Ekskursionet në ditën e parë dhe ditën e dytë, me guidë profesionale në gjuhën angleze,
Akomodimi në Kroçere
Taksat portuale
NUK përfshihen në çmim
 

Transporti vetjak
Pijet “Premium” në Kroçera ( Spirit drinks, shampanjë, verë me shishe, lengje frutash)
Për cdo ekskursion tjetër që nuk është i përfshirë në program duhet të kontaktoni departamentin e shitjeve të tureve në cruiser.

Shumë e rëndësishme:

-Pasaporta duhet të ketë afat vlefshmërie të paktë 6 muaj, nga data e përfundimit të udhëtimit.
-Për fëmijët nën 18 vjeç që udhëtojnë vetëm me njërin nga prindërit, duhet një prokurë e posaçme nga prindërit.
-Pas cdo ndalese duhet të jeni 1 orë e 30 minuta para nisjes së cruiserit(Ju lutem respektoni oraret).
-Duhet të respektoni oraret nëpër ndalesat e cruiserit.

Ky udhëtim është i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Eksplorimi Ikonik”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top