Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik

Code: 20072832688
5 Ditë / 4 Net
 • Patmos1
 • IconicAegean4
 • Patmos
 • port-of-kusadasi
 • Rhodes
 • Rhodes1
 • Santorini_Fira_006_YSkoulas
 • Santorini_Fira_045_YSkoulas
 • Athens_OlympeionTempleOfOlympianZeus_2651_photo_YSkoulas
 • Athens_StoaOfAttalos_001_YSkoulas
 • Heraklion-(22)
 • kusadasi
 • Mykonos_Hora_004_photo-Y-Skoulas
 • Mykonos_MikriVenetia_003_photo-Y-Skoulas

Tour Features

Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik –  379€/personi 

Destinacionet:

Athinë (Greqi), Mykonos (Greqi), Kusadasi (Turqi),  Patmos (Greqi), Rodos (Greqi), Heraklion (Greqi), Santorini (Greqi) & Piraeus (Greqi)

Dita e Parë

Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik nis nga Porti i Piraeus në Athinë në orën 13:00 i cili është porti më i madh i Mesdheut dhe pika kryesore e nisjeve për udhëtime në ishujt e Greqisë.

Aventura juaj 4-netëshe e zbulimit në Mesdheun lindor fillon në ujërat magjepsëse të qytetit antik të Athinës. Ky metropol i shquar mburret me një sfond të shkëmbinjve të mrekullueshëm dhe një pasuri të vendeve të rëndësishme arkeologjike që nuk do të dëshironi të humbisni. Merrni kohë për të shijuar atmosferën në bare dhe kafene përgjatë bregdetit të gjallë përpara se të bashkoheni me ekipin miqësor të Celestyal në bord.

Mbërritja në ishullin e Mykonos në orën 18:00.

Ishulli magjik i Mykonos ju fton të admironi vijën bregdetare mahnitëse, plazhet me rërë të butë dhe peisazhin e thyer shkëmbor. I njohur si “Ishulli i Erërave”, Mykonos është shtëpia e mullinjve me erë të shekullit të 16-të që janë bërë monumente ikonike në kartolina. Ishulli energjik grek është i njohur për bukurinë e tij, gamën e larmishme të bareve, kafeneve dhe restoranteve dhe një atmosferë të gjallë. Me mullinjtë e bardhë të erës, “Ishulli i Erërave” është një parajsë piktoreske me fshatra tradicionalë, kisha simpatike, shtëpi të zbardhura dhe një bregdet të gjallë të mbushur me kafene bohemi dhe bare mikpritëse.

Largimi nga Mykonos në orën 23:00.

Dita e Dytë

Mbërrijmë në qytetin mahnitës bregdetar të Kusadasi Turqi në orën 07:00 të mëngjesit. Vendpushimi dinamik i plazhit i Kusadasi ju mirëpret me ambientin e tij të ngrohtë dhe miqësor.
Nga këtu do të largoheni shpejt për një ekskursion me udhërrëfyes rreth Efesit antik, një nga pikat kryesore të këtij lundrimi ikonik në Egje. Para se të kthehemi në anije, merrni kohë për të shijuar shëtitoren piktoreske të bregdetit dhe pazarin e Madh mbresëlënës të qytetit.

Ditën e dytë të Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik keni të përfshirë ekskursionin:  “Efesi antik ndër vite”
Udhëtimi për në Efes nga Kusadasi kalon disa vende historike të shquara duke përfshirë fortesën Bizantine në Selcuk, Bazilikën e Shën Gjonit dhe rrënojat e Tempullit të Artemis, emrat si një nga shtatë mrekullitë e botës në kohën e tij të lulëzimit. Udhëzuesi ynë me përvojë hedh dritë mbi historinë magjepsëse të Efesit dhe rëndësinë e strukturave të ndryshme.

Hyni në rrënojat e lashta të Efesit dhe ecni në gjurmët e emisarëve të krishterë duke përfshirë apostullin Pal, Gjonin dhe Shën Marinë . Efesi ishte një qendër tregtare dhe shpirtërore në kohën e tij të lulëzimit, dhe mbetet një nga qytetet klasike më të ruajtura në Mesdheun lindor. Së dyti, vetëm për Romën për nga madhësia dhe fuqia, ky qytet enigmatik ishte me shumë ndikim në formësimin e historisë së Greqisë, Azisë së Vogël dhe kulturës së krishterë në zhvillim. Ndërsa shëtisni nëpër rrugët e mermerta dhe trotuaret e shtruara me mozaikë, është e pamundur të mos imagjinoni sa e pabesueshme do të ishte shfaqur qyteti në lavdinë e tij të plotë. Adhuroni fasadën mahnitëse të Bibliotekës Celsus, Shtëpitë e pabesueshme të Patricianëve, Odeon dhe Agora dhe tempullin e bukur të Hadrianit. Ju gjithashtu do të keni mundësinë të eksploroni dyqanet lokale dhe të bëni pazar për mallra të bëra mirë, të tilla si qilima, artikuj prej lëkure dhe suvenire.Sillni një kapelë, krem kundër diellit dhe ujë të bollshëm.

Largimi nga Kusadasi në orën 13:00 dhe nisemi drejt ishullit të Patmos
Mbërritja në Patmos në orë 16:30

Rrjeti monumental i mureve mesjetare siguron një mjedis piktoresk ndërsa tërhiqemi në portin e Skalas në ishullin idilik Grek të Patmos. I njohur lokalisht si “Ishulli i Apokalipsit”, Patmos mburret me një ndjenjë shpirtërore falë legjendave të Shën Gjonit. Merrni kohë për të eksploruar kodrat e  stolisura si pyje që rrethojnë kryeqytetin, Kora.

Largimi nga Patmos në orën 21:30

Dita e Tretë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Rodos në orë 07:00

Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik ju mundeson te perjetoni peizazhin mahnitës te ishullit më të madh Dodekanez të Greqisë, Rodos. Përfshin në mënyrë të përsosur vendet dramatike antike dhe historike me fshatrat moderne simpatik të kodrave. Këtu do të vizitoni fortifikimin madhështor mesjetar të Akropolit të Lindos të vendosur në majën e greminës mbi Egjeun e kristaltë dhe do të eksploroni rrugicat me kalldrëm dhe arteriet e ngushta në Qytetin e Vjetër ku do të zbuloni arkitekturën e bollshme me ndikimin osman dhe italian.

Ditën e tretë në Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik keni të përfshirë ekskursionin:  “Turi mesjetar, Akropoli i Lindos dhe qyteti i Kalorësve”

Në vizitë tuaj me udhërrëfyesin lokal do të zbuloni Akropolin e Lindosit, të ruajtur bukur është po aq frikësues dhe padyshim një nga vendet më mbresëlënëse arkeologjike falë peizazhit të tij mahnitës. Grekët e lashtë, Romakët, Bizantinët, Kalorësit e Shën Gjonit dhe Osmanët të gjithë kanë pasur një dorë në historinë e pasur të kështjellës. Udhëzuesi ynë specialist do t’i zbulojë të gjitha ndërsa endeni nëpër stenë helenistike me 20 kolona, ​​një strehë e përjetshme që ju transporton menjëherë në epokën e një civilizimi të jashtëzakonshëm. Rrënojat e tempullit që datojnë që nga shekulli i 4-të para Krishtit, ndërtesa me katër portikë, Boukopion, ku u bënë sakrificat, dhe kishëzja bizantine e Shën Gjonit rrethojnë monumentin ikonë.

Ne gjithashtu vizitojmë Pallatin e Mjeshtrit të Madh të Kalorësve, i vendosur në pikën më të lartë të qytetit mesjetar Rhodes. Kalaja e shekullit të 14-të qëndron në vendin e një fortese bizantine të shekullit të 7-të dhe mburret me një oborr të madh me kulla mbresëlënëse, mure masive dhe arkitekturë të përpunuar gotike që ju të admironi.

Largimi nga Rodos  në orën 18:00

Dita e Katërt

Mberrijmë në Heraklion në orën 07:00 të mëngjesit.

Ndërsa arrijmë në Heraklion, ju keni mundësinë të shkrepni një fotografi të mureve të Shekullit 16 të Kalasë Koules. Këtu mund të shijoni qetësinë e bregdetit mahnitës, të eksploroni zonat rurale të Kretës ose të zbuloni Pallatin e Knossos. Turi magjik ju fton të dëgjoni përralla të intrigave dhe të mësoni rreth civilizimit të parë të Evropës në Muzeun e Knossos. A ishte Minotauri gjysmë-njeri apo mit? Ju do të zbuloni!

Largimi nga Heraklion në orën 12:00
Mbërritja në Santorini në orën 16:30

Peizazhi spektakolar i Santorini thjesht do t’ju lërë pa frymë. Ishulli romantik është i mbushur me shtëpi tradicionale të famshme si pasojë e ngjyrës karakteristike të bardhë dhe kishat me kupolë blu që janë grumbulluar mbi shkëmbinjtë e mrekullueshëm. Ajo njihet menjëherë si një nga peisazhet më të fotografuara në botë. Fshatrat simpatikë ofrojnë një oaz qetësie dhe bukurie që do të tejkalojë të gjitha pritjet tuaja

Nisja nga Santorini në orën 21:30.

Dita e Pestë

Arritja në Portin e Piraeus në Athinë në orën 06:00.
Fundi i programit.

Faleminderit që na zgjodhët.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nisja Porti i Pireut, Athinë në orën 13:00
Ju lutemi te jeni në port 3 orë përpara nisjes
Kthimi Porti i Pireut, Athinë në orën 06:00
Përfshihen në çmim
Të gjitha vaktet përgjatë udhëtimit
Pijet alkoolike dhe joalkoolike “klasike” pa limit (Vere e hapur, birra, soft drinks, kafe, çaj dhe plot pije tradicionale greke)
Argëtim në Kroçera: Kazino, Arts& Crafts, lojëra tavoline, aktivitete sportive, palestër, kurse kërcimi,  Zumba etj.
Ekskursionet në ditën e dytë dhe ditën e tretë me guidë profesionale në gjuhën angleze,
Akomodimi në Kroçere
Taksat portuale
NUK përfshihen në çmim
 

Transporti vetjak
Pijet “Premium” në Kroçera ( Spirit drinks, shampanjë, verë me shishe, lengje frutash)
Për cdo ekskursion tjetër që nuk është i përfshirë në program duhet të kontaktoni departamentin e shitjeve të tureve në cruiser.

Shumë e rëndësishme:

-Pasaporta duhet të ketë afat vlefshmërie të paktë 6 muaj, nga data e përfundimit të udhëtimit.
-Për fëmijët nën 18 vjeç që udhëtojnë vetëm me njërin nga prindërit, duhet një prokurë e posaçme nga prindërit.
-Pas cdo ndalese duhet të jeni 1 orë e 30 minuta para nisjes së cruiserit(Ju lutem respektoni oraret).
-Duhet të respektoni oraret nëpër ndalesat e cruiserit.

Ky udhëtim është i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Udhetim me Krocera Egjeu Ikonik”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top