Egjeu Eklektik

Code: 20072832688
8 Ditë / 7 Net
 • 320196-istanbul-kiz-kulesi-gulcan-acar-9-kwjpg-(1)
 • Eclectyc 7 map
 • 320284-istanbul-otag-tepeden-bogazici-gulcan-acar-2-kwjpg-(1)
 • Athina1
 • Macedonia_Thessaloniki_KGrozoudis
 • Macedonia_Thessaloniki_Walls_2734_HKakarouhas
 • Oia-Santorini
 • Santorini
 • Volos-(7)
 • Volos-(20)
 • 136584,eceabat-abide-sehitlik-brc1560
 • 136588,eceabat-kilitbahirkalesibrc3079
 • 136591,merkez-kordon-brc5972
 • 320180-istanbul-goksu-gulcan-acar-2-kwjpg-(1)
 • 320182-istanbul-kandilli-gulcan-acar-kwjpg-(1)
 • 320184-istanbul-kapali-carsi-gulcan-acar-24-kwjpg-(1)
 • 320186-istanbul-kapali-carsi-catisindan-gulcan-acar-1-kwjpg-(1)

Tour Features

Udhetim me krocera Egjeu Eklektik – 639€/personi 

Destinacionet:

Athinë (Greqi), Stamboll (Turqi),  Çanakkale (Turqi), Selanik (Greqi), Volos (Greqi), Santorini (Greqi), Piraeus (Greqi)

Dita e Parë

Nisja nga Porti i Piraeus në Athinë në orën 15:00 i cili është porti më i madh i Mesdheut dhe pika kryesore e nisjeve për udhëtime në ishujt e Greqisë.

Panorama që do t’ju lënë pa frymë ju presin në aventurën tuaj 7-natëshe “Eclectic Aegean”. Para se të niseni për në det, merrni kohë për të eksploruar qytetin e Athinës dhe për t’u kthyer në kohë në më shumë se tre mijëvjeçarë. Përreth Akropolit, ndodhen plot zona arkeologjike të rëndësishme historikisht . Dhe ndërsa prisni të hipni në kroçeren tuaj, shijoni ambientin joshës buzë limanit.

Dita e Dytë

Mbërrijmë në Stamboll, kryeqytetin e Turqisë në orën 15:00 

Ditën e dytë do të keni të përfshirë ekskursionin:  “Udhëtim me varkë në Bosfor, dhe tregu i erëzave”
Bosfori i madhështor rrjedh midis Evropës dhe Azisë, duke lidhur Detin e Zi dhe Detin e Marmaras përgjatë rrugës për të bashkuar të dy kontinentet. Bashkohuni me ne për të shijuar qytetin e bukur të Stambollit nga një perspektivë unike . Ekskursioni ynë kombinon lundrimin në ngushticën e ngushtë natyrore në një varkë private, me një eksplorim unik të aromave joshëse dhe ngjyrave të ndritshme në tregun historik të erëzave. Çlodhuni dhe shijoni pamjet spektakolare përgjatë brigjeve jugore dhe veriore të lumit. Ne kalojmë pranë Pallatit Topkapı, Kulla e Vajzës, Pallati Dolmabahce dhe Kalaja mbresëlënëse mesjetare Rumeli Hisari. Ju gjithashtudo të keni mundësi të shikoni nga varka rezidencën e mrekullueshme verore Osmane të Pallatit Beyleybeyi që tregon me krenari arkitekturën e gjigande dhe zbukurimet e saj.

Ekskursioni ynë vazhdon me një vizitë në një nga tregjet më të mëdha dhe më të vjetra të mbuluara në botë. Mısır Çarşısı (Tregu i Erëzave) i Shekullit të 17-të njihet gjithashtu lokalisht si Pazari Egjiptian.
Shikoni tezgat shumëngjyrëshe të grumbulluara me erëza ekzotike dhe aromatike, barishte dhe arra. Humbni veten në aromat mistike ndërsa endeni nga një tezgë ushqimi në tjetrën.

Kalojmë natën në Portin e Stambollit.

Dita e Tretë

Kryeqyteti magjepsës i Stambollit është i ndarë midis kontinenteve të Evropës dhe Azisë dhe ofron një përvojë vërtet unike. Qyteti është zbukuruar me minaret e  xhamive të bukura bizantine dhe perandorake që shtrihen në ngushticën e Bosforit. Do të keni thuajse gjithë ditën në dispozicion për të eksploruar një nga qytetet më mbresëlënëse dhe më të vizituara në botë

Largimi nga Stambolli në orën 18:00

Dita e Katërt

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në Çanakkale (Turqi) në orën 08:00

Qyteti turk i Canakkale-s është i njohur në mënyrë të njohur si porta hyrëse në fushat historike të Luftimeve Gallipoli të Luftës së Parë Botërore dhe në vendin antik legjendar të Trojës. Porta e hyrjes në rrënojat e listuara nga UNESCO është kali ikonik prej druri i Trojës që mund të admirohet gjithashtu nga shëtitorja skenike e bregut të detit në Canakkale. Merrni kohën tuaj për të eksploruar rrugët me kalldrëm dhe shijoni një pije në baret dhe kafenetë e zonës.

Largimi nga Çanakkale orën 18:00

Dita e Pestë

Pasi lundrojmë përgjatë natës, mbërrijmë në  Selanik në orën 09:00

Qyteti i Selanikut është një ndër qyetet më të vizituara të shtetit grek. Rrënojat e lashta të Selanikut në mes të qytetit krijojnë një sixhade të pasur me një Agora Romake, Harkun e Galerius, Rotunda, Banjat Bizantine dhe varri momunemntal i nëndheshëm i Agios Demetrios së bashku me arkitekturën neoklasike dhe mbresëlënëse të kishës Aghia Sofia. Qyteti gjithashtu ka një reputacion për shijet e pasura të kuzhinës dhe ëmbëlsira të shijshme.

Largimi nga Selaniku në orën 18:30

Dita e Gjashtë

Pasi lundrojmë  gjatë natës mbërrijmë në Volos në orën 08:00

Qyteti tërheqës dhe piktoresk bregdetar i Volos shoqërohet me shumë përralla magjepsëse të mitologjisë Greke. Isshtë shtëpia mitike e Jason dhe Argonautëve dhe vendlindja e Centaurit. Atraksioni më i popullarizuar i qytetit, megjithatë janë gjashtë manastiret spektakolare që janë ngritur lart në formacionet madhështore shkëmbore vertikale të njohura kolektivisht si Meteora. Duhet ta shihni për ta besuar. (Ekskursion opsional për të vizituar manastiret e Meteorës)

Largimi nga Volos në orën 18:30

Dita e Shtatë

Pasi lundrojmë  gjatë natës mbërrijmë në Santorini në orën 09:00

Ishulli romantik i Santorini është mbetja e një shpërthimi shkatërrues vullkanik në shekullin e 16-të para Krishtit. Një pjesë e pamjeve perfekte paraqitet nëpërmjet shtëpive tradicionale të zbardhura dhe kisha me kupolë blu të vendosur në një sfond të shkëlqyeshëm. Këtu do të keni shansin të provoni stilin e jetës mesdhetare të oazit idilik dhe të relaksoheni në qetësinë e ishullit.

Në ditën e shtatë te Udhetim me krocera Egjeu Eklektik do të keni të përfshirë ekskursionin:  “Oia mahnitëse e vendosur në buzë të kalderas”
Fshati simpatik bregdetar i Oia konsiderohet të jetë xhevahiri i Santorinit. Në ekskursionin tonë skenik, ju keni një mundësi për të zbuluar bukurinë dhe ambientin romantik të fshatit. Shtëpitë e Firostefani dhe Imerovigli ju japin një tërheqje vizuale të këndshme, ndërsa vozisim drejt destinacionit tonë të fshatit të dytë më të madh të ishullit. Kapni në kamera pamjet mahnitëse të shtëpive të zbardhura dhe kishave me kupolë blu të rrethuara nga vreshtat e Megalochori. Caldera e famshme e Santorinit ofron gjithashtu pamje të paharrueshme. Nga maja e greminës, është e mundur të admironi kryeqytetin e ishullit, Fira, dhe tufën e ishujve që përfshin Thirassia, Palea Kameni dhe Nea Kameni. Me të mbërritur në Oia, merrni një moment për të shijuar atmosferën, përpara se të endeni nëpër rrugët e ngushta, të ngushta, që ju çojnë te gurët e çmuar të fshehur, të vendosur në fshatrat, arteriet e ngushta dhe rrugët e pazarit. Ka shumë shtigje të lezetshme ku mund të shijoni pamje romantike dhe të admironi peisazhin spektakolar.
Fshati tradicional i Oia-s mburret me stilin cikladik të arkitekturës, dhe një labirint me dyqane interesante, kafene, bare dhe galeri arti që ia vlen të eksplorohen gjatë kohës tuaj të lirë. Ekziston edhe një muze që përmban një koleksion të thesareve detare.

Bleni suvenire unike të punuara me dorë për t’i kthyer në shtëpi si një kujtesë për bukurinë e Santorinit.

Largimi nga Santorini në orën 21:30

Dita e Tetë

Arritja në Portin e Piraeus në Athinë në orën 07:00.

Fundi i programit Udhetim me krocera Egjeu Eklektik

Faleminderit që na zgjodhët.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nisja Porti i Pireut, Athinë në orën 15:00
Ju lutemi te jeni në port 3 orë përpara nisjes
Kthimi Porti i Pireut, Athinë në orën 07:00
Përfshihen në çmim
Të gjitha vaktet përgjatë udhëtimit
Pijet alkoolike dhe joalkoolike “klasike” pa limit (Vere e hapur, birra, soft drinks, kafe, çaj dhe plot pije tradicionale greke)
Argëtim në Kroçera: Kazino, Arts& Crafts, lojëra tavoline, aktivitete sportive, palestër, kurse kërcimi,  Zumba etj.
Ekskursionet në ditën e dytë dhe ditën e shtatë , me guidë profesionale në gjuhën angleze,
Akomodimi në Kroçere
Taksat portuale
NUK përfshihen në çmim
 

Transporti vetjak
Pijet “Premium” në Kroçera ( Spirit drinks, shampanjë, verë me shishe, lengje frutash)
Për cdo ekskursion tjetër që nuk është i përfshirë në program duhet të kontaktoni departamentin e shitjeve të tureve në cruiser.

Shumë e rëndësishme:

-Pasaporta duhet të ketë afat vlefshmërie të paktë 6 muaj, nga data e përfundimit të udhëtimit.
-Për fëmijët nën 18 vjeç që udhëtojnë vetëm me njërin nga prindërit, duhet një prokurë e posaçme nga prindërit.
-Pas cdo ndalese duhet të jeni 1 orë e 30 minuta para nisjes së cruiserit(Ju lutem respektoni oraret).
-Duhet të respektoni oraret nëpër ndalesat e cruiserit.

Ky udhëtim është i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Egjeu Eklektik”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top