Udhetim ne Malin e Zi – Kotor, Budva, Ostrog dhe Porto Montenegro

Code: 21052134340
2 Ditë/1 Natë
 • Porto Montenegro
 • Tour map
 • Ostrog Monastery
 • Ostrog Monastery_1
 • Budva
 • Budva
 • Muret e qyteti te vjeter Kotor
 • Kotor
 • Katedralja e Shën Trifonit, Kotor
 • Porto Montenegro (1)
 • Porto Montenegro (2)
 • Shën Stefan

Tour Features

 • Takimi dhe nisja nga Elbasani përballë kalasë, pranë rrapit të Bezistanit në orën 05:30.
 • Takimi dhe nisja nga  Tirana tek stadiumi “Dinamo”, pranë Proper Pizza në orën 06:30.

Udhëtim në Malin e Zi -Kotor, Budva, Ostrog dhe Porto Montenegro
– 39€/person

 

Dita e Parë :
-Udhetim ne Malin e Zi fillon me takimin dhe procedurat e verifikimit. Më pas i drejtohemi manastirit të Ostrogut me ndalesa të shkurtra përgjatë rrugës për kafe dhe tualet.
-Mbërritja ne Manastir rreth ores 11:00. Autobusi ndalon prane fshatit dhe prej aty transporti behet me fugon lokal deri tek Manastiri. ( opsionale 5€/person vajtje -ardhje).
-Vizitë e Manastirit të Ostrogut. I pozicionuar lart në male pranë Niksic-it, do të gjeni vendin më të madh të pelegrinazheve në Malin e Zi. I ndërtuar në shekullin e 17-të, relikat e shenjta të Shën Vasilit (shenjtori i cili ndërtoi manastirin) mund të gjenden në kishën e poshtme të manastirit të sipërm. Manastiri i Ostrogut u ndërtua nga bashkëveprimi natyror dhe njerëzor, i gdhendur pothuajse në tërësinë e tij në një shkëmb mali të pozicionuar vertikalisht.
-Pas vizitës së manastirit vazhdojmë udhëtimin në drejtim të Budvas.
-Vizitojmë qytetin e Budvës, qendrën e qytetit, rrugën e portit ku mund të shijoni një pije buzë detit, vizitë e qytetit të vjetër dhe kalasë, dhe kohë e lirë për të konsumuar drekën në një nga restorantet e shumta që ndodhen pranë pedonales.
-Vazhdojmë me procedurat e Check-in në hotelet tona.
-Pas akomodimit në Hotel Vila MonteRio 3*, kohë e lire për të eksploruar dhe shijuar qytetin e Budvas.
-Konsumojmë darkën në Hotel.

Dita e dytë:
-Pasi konsumojmë mëngjesin në Hotel, nisemi drejt qytetit të Kotorit, ku do të vizitojmë qytetin e vjetër të Kotorrit, muret rrethuese, shtëpitë dhe kishat e vjetra dhe qytetin plot histori.
-Kohë e lirë për të eksploruar, shëtitur dhe për kafe.
-Pas vizitave në Kotor, vazhdojmë rrugën në drejtim të Porto Montenegro,(Tivat) një ndër portet e jahteve më luksoze në Malin e Zi dhe Ballkan.
-Shijojmë natyrën mbresëlënëse, një vizitë e shkurtër tek porti i jahteve dhe kemi kohë të lirë për drekë në Porto Montenegro dhe qytetin e Tivatit.
-Pasi kemi përfunduar vizitat, i drejtohemi Shqipërisë me ndalesa përgjatë rrugës.
-Një ndalesë panoramike për fotografi pranë ishullit të Shën Stefanit.
-Mbërritja në Tiranë rreth orës 18:30 dhe Elbasan rreth orës 19:30.

Fundi i programit Udhetim ne Malin e Zi -Kotor, Budva, Ostrog dhe Porto Montenegro

Faleminderit që zgjodhët Elite Travel Agency!

Detajet e Udhëtimit

Detajet e Udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nga ku nisemi
Tirana (pranë stadiumit “Dinamo”)
Elbasani  (përballe portës së kalasë, pranë rrapit të Bezistanit)
Autobusët tanë mund t’i dalloni prej logos “Elite Mobility” ose “Elite Travel Agency”
Oraret e nisjes Elbasan:              05:30
Tiranë:                06:30
I lutemi klientëve të jenë 25 minuta para nisjes në vendtakim. Numri i telefonit të shoferit dhe guidës/shoqëruesit do tju dërgohet, me email apo telefon 12 orë përpara nisjes.
Orari i kthimit
Tiranë    – Rreth orës 18:30
Elbasan  – Rreth orës 19:30
Përfshihen në çmim
Shërbimi profesional i guidës gjatë gjithë udhëtimit
Akomodimi në Budva
Mëngjesi dhe Darka në Restorantin e Hotelit
Transporti me autobus komod
NUK përfshihen në çmim
 

Dreka
Transporti me taxi der tek Manastiri i Ostrogut ( ~5 €/person )
Shpenzime Personale dhe Pije
Gjithçka tjetër që nuk është përmendur më lart
Nëse jeni të kënaqur me shërbimin jeni të lutur të jepni një shumë simbolike si bakshish për guidën dhe shoferin.

Ky tur eshte i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Udhetim ne Malin e Zi – Kotor, Budva, Ostrog dhe Porto Montenegro”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top