Saranda Butrinti dhe Riviera

Code: 21041234138
2 Ditë/1 Natë
 • Sarande udhetim Elite Travel Agency
 • Tour-Map sarande-Gjirokaster Butrint Riviera Elite Travel Agency
 • gjirokaster udhetim
 • butrint udhetim Elite Travel Agency
 • Kalaja Lekursi Elite Travel Agency
 • Saranda-night udhetim Elite Travel Agency
 • Riviera udhetim Elite Travel Agency
 • Riviera udhetim Elite Travel Agency
 • Fshati turistik Llogara UdhetimElite Travel Agency

Tour Features

           Udhëtimi Saranda, Butrinti dhe Riviera

           Nisja nga Tirana, mprapa Stadiumit Dinamo, pranë Proper Pizza      në orën   06:00
           Nisja nga Elbasani tek Rrapi i Bezistanit, përballë portës së Kalasë  në orën   06:45
           
Nisja nga Fieri    në orën   07:45

Udhëtim Saranda, Butrinti dhe Riviera

 

Dita e Parë :
Udhëtimi Saranda Butrinti dhe Riviera fillon me takimin dhe procedurat e verifikimit, duke ju drejtuar fillimisht qytetit muze të Gjirokastrës me ndalesa të shkurtra përgjatë rrugës për kafe dhe tualet.
Mbërrijmë në Gjirokastër, dhe bëjmë një vizitë të shkurtër në “Qytetin e Gurtë”.
Vazhdojmë rrugën drejt ndalesës tonë të rradhës,  Parkut Kombëtar te Butrintit për të vizituar një nga parqet arkeologjike më të rëndësishëm të shtetit tonë,  i mbrojtur nga  “UNESCO”.   Pas vizitës vazhdojmë drejt Sarandës, për të konsumuar drekën dhe pasdite të lirë në qytetin bregdetar.
Akomodohemi në Hotel dhe një vizitë në mbrëmje në kalanë e Lëkursit.
Darka e lirë.

Dita e dytë:
Konsumojmë mëngjesin në restorantin e Hotelit dhe më pas nisemi drejt Vlorës nëpërmjet rrugës së Rivierës.
Vlerësuar si nje ndër rrugët më piktoreske të Shqipërisë dhe Ballkanit, mikson relievin e thyer malor, me ujërat e kristalta te detit Jon për të na dhënë një panoramë të mrekullueshme, ndalojmë tek ujëvara e Borshit shkurtimisht dhe më pas në Porto Palermo për të shijuar një kafe buzë detit dhe për të vizituar Kalanë e Ali Pashës (200 lekë/person). Më pas qëndrojmë për kohë të lirë, plazh dhe drekë në Potam, Himarë.  I drejtohemi Parkut Kombëtar të Llogarasë me një ndalesë tek Ballkoni Panoramik për fotografi. Kohë e lirë në Parkun e Llogarasë, për të konsumuar drekën në një nga restorantet e shumta dhe për të shijuar natyrën.
Pasi konsumojmë drekën kthimi drejt Tiranës dhe Elbasanit.

Fundi i programit Saranda Butrinti dhe Riviera

Faleminderit që zgjodhët Elite Travel Agency!

Detajet e Udhëtimit

Detajet e Udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nga ku nisemi
 • Tirana      (pranë stadiumit “Dinamo”)
 • Elbasani  (përballe portës së kalasë, pranë rrapit të Bezistanit)
 • Fieri

Autobusët tanë mund t’i dalloni prej logos “Elite Mobility” ose “Elite Travel Agency”

Oraret e nisjes Tiranë:                06:00
Elbasan:             06:45
FIer :                   07:45
I lutemi klientëve të jenë 25 minuta para nisjes në vendtakim. Numri i telefonit të shoferit dhe guidës/shoqëruesit do tju dërgohet, me email apo telefon 12 orë përpara nisjes.
Orari i kthimit
Tiranë     – Rreth orës 19:30
Elbasan  – Rreth orës 18:30
Fier          –Rreth orës 17:00
Përfshihen në çmim
Shërbimi profesional i guidës gjatë gjithë udhëtimit
Akomodimi ne Hotel Epirus 3*
Mëngjesi në Restorantin e Hotelit
Transporti me autobus komod
NUK përfshihen në çmim
Dreka dhe Darka
Hyrja në Parkun Arkeologjik të Butrintit
Hyrja në Kalanë e Porto Palermo
Shpenzime Personale dhe Pije
Gjithçka tjetër që nuk është përmendur më lart
Nëse jeni të kënaqur me shërbimin jeni të lutur të jepni një shumë simbolike si bakshish për guidën dhe shoferin.

Ky tur eshte i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

 

SIGURI NË TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standardet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

 

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e të dhënave.

 

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

 

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin, një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

 

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Ndryshimi i emrit të personave në udhëtim mund të bëhet deri në 5 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Nëse dëshironi të ndryshoni specifikat e rezervimit tuaj, mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose me e-mail.

 

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Për të përfituar kompensim të plotë për këtë shërbim, duhet të kanceloni të paktën 15 ditë përpara fillimit të udhëtimit.
Anullimi do të quhet se është kryer në momentin që klienti paraqitet personalisht (ose i përfaqësuar nga një pjestar i grupit kur udhëtimi është rezervuar në grup) në njërën nga zyrat e agjencisë ose duke dërguar e-mail në adresën info@etg.al për t’u tërhequr nga marrëdhënia e krijuar me agjencinë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Saranda Butrinti dhe Riviera”

Your email address will not be published.

*

 

Spoonbill
Scroll Top