Udhëtim në Divjakë dhe Laguna e Karavastasë

Code: 20102733894
Ekskursion brenda ditës
 • Parku kombetar Divjake Karavasta
 • Udhëtim në Divjakë dhe Laguna e Karavastasë
 • Divjaka
 • Laguna e Karavastase
 • Laguna e Karavastase
 • Laguna e Karavastase
 • Grykederdhja e Semanit
 • Parku kombetar Divjake-Karavasta
 • Parku kombetar Divjake-Karavasta
 • Parku kombetar Divjake-Karavasta
 • Divjake (4)
 • Parku kombetar Divjake-Karavasta
 • Parku kombetar Divjake-Karavasta
 • Parku kombetar Divjake-Karavasta

Tour Features

Udhëtim në Divjakë dhe Laguna e Karavastasë. – 8€/personi
Nisjet në datë
15,21,22,28,29                  Nëntor
5,6,12,13,19,20,26,27      Dhjetor

► Nisja nga Elbasani në orën 07:00 përballe portës së Kalasë, pranë rrapit të Bezistanit
► Nisja nga Tirana në orën 08:00 mbrapa Stadiumit “Dinamo” përballë Proper Pizza
►Nisja Nga Durrësi në orën 9:00 tek terminali i autobuzëve. (Stacioni i trenit)

Pas takimit me guiden tuaj edhe procedurave te verifikimit nisemi drejt qytetit te Divjakes ku do kemi ndalesen e pare ku do kemi kohe te lire ne dispozicion. transferte e shkurter drejt fshatit Zharrnec per te filluar me ecjen e pare te dites drejt kodres ku mund te perfitojme nga panorama e lagunes. Vazhdojme me transferten drejt Lagunes se Karavastase me nje ndalese te shkurter per te vizituar kishen e Shen Thanasit. Ne momentin qe gjendemi prane lagunes fillojme ecjen mes pyllit te vogel me pisha pergjate Lagunes.

Detajet e Hiking:
Distanca totale: ~15 km.
Kohëzgjatja: ~ 300 min
Niveli i vështirësisë: i thjeshtë – mesatar
I pershtatshëm për të gjitha moshat

Ndalese e shkurter tek nje prej kullave te vrojtimit në Lagunën e Karavastasë ku do kemi mundesine te vezhgojme shpend te ndryshem qe jetojne prane lagunes. Kohe e lire ne dispozicionin tuaj per te konsumuar dreken ne nje nga restorantet e zones apo piknik. Pas pushimit te drekes vazhdojme ecjen drejt kulles se vrojtimit 360° dhe me pas fillojme me transferten drejt Tiranes edhe Elbasanit.

 

-Shumë e Rendësishme:
!!Sugjerohet të keni të paktën 1L ujë dhe “snacks” me vete!!
!!Sugjerohen këpucë dhe veshje të përshtatshme për aktivitete në natyrë!!
!!Sugjerohet të keni spraj kundra insekteve!!

Fundi i Programit Udhëtim në Divjakë dhe Laguna e Karavastasë
Faleminderit që na zgjodhët

Detajet e Udhëtimit

Detajet e Udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nga ku nisemi
Tirana (mbrapa Stadiumit “Dinamo” përballë Proper Pizza)
Elbasani  (përballe portës së kalasë, pranë rrapit të Bezistanit)
Autobusët tanë mund t’i dalloni prej logos “Elite Mobility” ose “Elite Travel Group”
Oraret e nisjes Elbasan:          07:00
Tiranë:              08:00
Durrës:             09:00
I lutemi klientëve të jenë 25 minuta para nisjes në vendtakim. Numri i telefonit të shoferit dhe guidës/shoqëruesit do tju dërgohet, me email apo telefon 12 orë përpara nisjes.
Orari i kthimit
Elbasan – Rreth orës 20:30
Tiranë – Rreth orës 19:30
Përfshihen në çmim
Shërbimi profesional i guidës gjatë gjithë udhëtimit
Transporti me autobus komod në të gjitha pikat e lartpërmendura.
NUK përfshihen në çmim
 

Dreka
Shpenzime Personale dhe Pije
-Hyrja në kullën e vrojtimit 360° ( 100 lekë )
Gjithçka tjetër që nuk është përmendur më lart
Nëse jeni të kënaqur me shërbimin jeni të lutur të jepni një shumë simbolike si bakshish për guidën dhe shoferin.

Ky tur eshte i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë.

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm, pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

SIGURI NE TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standartet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e  të dhënave

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin , një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj

NDRYSHIME TË REZERVIMIT 
Ju mund të ndryshoni datën, specifikat ose personat në rezervimin tuaj pa asnjë kosto ekstra duke na kontaktuar në një nga numrat e telefonit ose adresën e e-mail deri ne 86 orë përpara fillimit të shërbimit.

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Pagesa e bërë për këtë ekskursion është e pakthyeshme.
Ju mund të kanceloni deri në 86 orë përpara fillimit të udhëtimit dhe shumën e paguar mund ta transferoni tek një shërbim tjetër, ku diferenca do të kompensohet nga klienti.

SHUMË E RËNDËSISHME

Numri minimal për realizimin e këtij udhëtimi është 20 (njëzet) persona.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Udhëtim në Divjakë dhe Laguna e Karavastasë”

Your email address will not be published.

*

Spoonbill
Scroll Top