Korça e Serenatave & Voskopoja – 14€/personi

Code: 20051832474
Ekskursion brenda ditës
  • Himara beach
  • Korça_02
  • Liqeni i Prespes
  • Kisha Voskopoje
  • lakrori i Korces
  • Muzeu ABC

Tour Features

  • Takimi dhe nisja nga Tirana pranë stadiumit “Dinamo” në orën 06:00.
  • Takimi dhe nisja nga Elbasani përballë kalasë, pranë Rrapit të Bezistanit në orën 07:00.

Korça dhe Voskopoja ekskursion – 14€/personi

Nisja në datat 11,12 korrik dhe 12,13,19,20 shtator

-Takimi dhe nisja për në Korçë, me një ndalesë përgjatë rrugës.

-Mbërritja në Korçë , qytetin e serenatave , duke e nisur ditën me vizitë në Pazarin e Vjetër, i cili është kthyer në zemrën e vërtetë të qytetit , një kafe tek “Qoshka e Komitetit”, një kafe – muze ku reflektohet e shkuara komuniste e vendit në çdo detaj, vizitë e Bulevardit Republika, Katedralen “Ringjallja e Krishtit”, Mësonjëtoren, shkollën e parë shqipe , Kullën e Korcës, nje kopje identike projektit japonez për të parë nga lart një pamje mahnitëse të qytetit, pjesës së vjetër dhe parkun e qytetit.

-Pas vizites ne Korçe i drejtohemi fshatit te Voskopojës, i cili ka qenë nje nga qytetet më të zhvilluara në Shqipërinë Juglindore ndër shekuj, me Akademine Franceze dhe me 21 kisha ortodokse si provë të shkëlqimit të humbur të një qyteti i cili u shndërrua në një fshat. E vetmja gjë që zjarret nuk morën dot prej Voskopojës ishin bukuritë natyrore dhe klimën e mrekullueshme.

-Pas nje shëtitje të këndshme në fshatin e mbushur me traditë, histori dhe ajër të paster, kohë e lirë për drekë dhe më pas nisja per ne Tiranë.

Fundi i ekskursionit Korça e Serenatave & Voskopoja.

Detajet e udhëtimit

Detajet e udhëtimit

Ju lutem shikoni më poshtë të gjitha detajet e udhëtimit

Nga ku nisemiTirana (pranë stadiumit “Dinamo”)
Elbasani  (përballe portës së kalasë, pranë rrapit të Bezistanit)
Autobusët tanë mund t’i dalloni prej logos “Elite Mobility” ose “Elite Travel Group”
Oraret e nisjes
Tiranë:              06:00
Elbasan:           07:00
I lutemi klientëve të jenë 25 minuta para nisjes në vendtakim. Numri i telefonit të shoferit dhe guidës/Shoqëruesit do tju dërgohet, me email apo telefon 12 orë përpara nisjes.
Orari i kthimitElbasan – Rreth orës 21:00
Tiranë – Rreth orës 22:00
Përfshihen në çmim
 

Shërbimi profesional i guidës
Transporti me autobus komod në pikat e lartpërmendura
NUK përfshihen në çmim
 

Dreka
Shpenzime personale dhe pije
Gjithçka tjetër që nuk është përmendur më lart
Nëse jeni të kënaqur me shërbimin jeni të lutur të jepni një shumë simbolike si bakshish për guidën dhe shoferin.

Ky tur eshte i hapur vetëm në datat e mëposhtme. Ju lutemi të kontrolloni kalendarin në të djathtë të ekranit ose të na kontaktoni për çdo pyetje

Rezervoni me ne

Rezervoni me ne

Rezervimi me Elite Travel Agency është i sigurt dhe i thjeshtë.

 

PA KOSTO TË FSHEHURA
Shikoni çdo çmim të mundshëm, pa tarifa rezervimi ose kosto të tjera të fshehura.

SIGURI NE TRANSAKSIONET TUAJA
Ne ndjekim standartet më të larta të protokolleve të sigurisë për t’i ofruar mysafirëve tanë siguri “online”.

POLITIKAT E PRIVATËSISË
Ne interesohemi për privatësinë e të dhënave tuaja personale dhe marrim të gjitha masat për t’u sigurar që jemi duke ecur me hapin e kohës përsa i përket rregullave për mbrojtjen e  të dhënave.

SHËRBIMI NDAJ KLIENTIT
Rezervimi në faqen tonë është i shpejtë dhe i thjeshtë. Nëse keni kërkesa specifike, ekipi ynë i Operacioneve do të jetë gati për t’ju asistuar.

KONFIRMIMI I REZERVIMIT ME E-MAIL
Menjëherë pasi të keni kryer rezervimin , një e-mail me të gjitha detajet e rezervimit do të vijë në adresën tuaj.

NDRYSHIME TË REZERVIMIT
Nëse dëshironi të ndryshoni datën ose specifikat e rezervimit tuaj, ju mund të na kontaktoni në një nga numrat e telefonit ose adresën e e-mail.

POLITIKAT E KANCELIMEVE
Pagesa e bërë për këtë ekskursion është e pakthyeshme.
Ju mund të kanceloni deri në 86 orë përpara fillimit të udhëtimit dhe shumën e paguar mund ta transferoni tek një shërbim tjetër, ku diferenca do të kompensohet nga klienti.

SHUMË E RËNDËSISHME

Numri minimal për realizimin e këtij udhëtimi është 20 (njëzet) persona.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Korça e Serenatave & Voskopoja – 14€/personi”

Your email address will not be published.

*

Scroll Top

Searching Availability...